KÖRNYEZETI BIZOTTSÁG

A környezettámogatás célja

Az épített környezet harmóniában, esztétikában és egyensúlyban legyen a természeti környezettel, ami ezáltal támogatja és segíti a összes élőlényt, hogy a maguk teljességében, a természetes körforgásban segítve egymást, fejlődjenek, gyarapodjanak, hozzájárulva a harmonikusan működő bolygó, mint élőlény kiteljesedéséhez.

A környezettámogatás terméke

Egy harmónikusan működő, legkedvezőbb életteret adó bolygó.

hegy

A természetes, élő környezet ideális képe:
A mezőgazdaságban helye van a változatos, sokféle termesztett növénynek és a vadnövényvilágnak, amelyek egymást segítve biztosítják, hogy egészséges növények teremnek. Az állattartás esetében, biztosítottak a feltételek, melyek az egészséges állatok fejlődéséhez, megfelelő minőségű életéhez és életteréhez szükségesek. Elkerülve és elhagyva, a természetben található bármely élőlény számára előnytelen kémiai anyagot: permetezőszert, vegyszert, műtrágyát, hormont, stb.
A káros génmódosítás gyakorlatát teljesen mellőzzük.
A vadon élő növényeknek és a vadon élő állatoknak nagy a változatossága és szabad élettereik biztosítottak. A növényvilág és állatvilág szabadon szaporodhat a számára ideális feltételeknek köszönhetően.

Az emberek minden megkötöttség nélkül tudják használni a vizet.
Az esővíz gyűjtése és megtartása, felhasználása a lelőhelyén történik. A talaj fel tud töltődni nedvességgel, a föld alatti édesvízkészletek bőségben vannak.
Az élő vizek gondos gazdálkodása, folyami csatornázása, szétosztása segíti az élő környezet magas szintű minőségét. A természetben található vizeink tiszták.

A saját helyén, a talajba kerülnek vissza az onnan kikerült, szelektált szerves anyagok, szennyvizek, amelyek a talajban élő mikroorganizmusok számára olyan élelmet nyújtanak, amelyek segítségével jó minőségű talaj áll rendelkezésre.

Tiszta levegő, csak éltető anyagot tartalmaz, a természet illatát érzed.
Kellő mennyiségű, változatos, állandó növényzet segíti a levegő gondozását, tisztulását.

Az ásványi anyagokat, a természeti kincseket felelős módon használjuk fel. A természetben megújuló formában történik azok visszajuttatása.

 

Az épített környezet ideális képe, harmóniában a természetes környezettel:
A vállalatok, szervezetek, kormányhivatalok és egyének rendszeresen felülvizsgálják a működésüket, és felhagynak minden olyan tevékenységgel, amely negatívan befolyásolja a földi életet.
Csak olyan ipari tevékenység marad az ember alkotta környezetben, amelyik támogatja a természeti környezetet. Bármelyik olyan ipari termék, amelyik előállítási technológiája során, a természeti környezetet rombolja, szükségtelen a Föld bolygó részére. Egészséges, jótékony anyagokat használunk vagy hasznos szerkezeteket, megoldásokat alkalmazunk a víz, az élelmiszer, a talaj vagy a levegő szerkezetének, rendeltetésének vagy működésének javítására és jó állapotban tartására amikor arra szükség van.

Környezetbarát és szennyezés mentes termék gyártást és szolgáltatást végzünk.
A legyártott termékek újra hasznosíthatók hulladék nélkül. A felhasznált anyagoknak körforgása van, a gyártó visszavásárlása által.
Gyártó gépekkel minimális vagy nulla környezeti szennyezést okozunk.
A természet kincséből amit kivettünk, az életre jótékony hatású összetevőkre formálhatók miután nincs rá szükségünk és természetet éltető anyagokká alakítunk. Ipari használatra csak a talajvíz és a felszíni vizeket használjuk, amit tisztán juttatunk vissza, arra a területre ahonnan azt elvettük.

A természetközeli életet előnyben részesítik az emberek.

A különböző építmények harmonikus részei a természetnek. Az üresen álló területen az ipari komplexumok körül élettér van, pl. tó, fűzfaligettel, fákkal, bokrokkal van beültetve, és az állatok számára kialakított funkciókra használjuk. Továbbá az elhagyott ipari parkokat, épületeket parkosításra, növénytermesztésre és állattenyésztésre használjuk.

A figyelem központjában tartjuk azt, hogy a technológiai fejlődés során, a környezettudatos életünknek kiemelt szerepe van.

 

Tevékenység:

Kapcsolataink a környezetben:
Az ember alkotta, épített környezet harmóniában, esztétikában és egyensúlyban van a természeti környezettel, támogatja és segíti az összes élőlényt, hogy a maguk teljességében, a természetes körforgásban segítve egymást, fejlődjenek, gyarapodjanak, hozzájárulva a bolygó, mint élőlény kiteljesedéséhez. Az embernek biztosítva van a szabad élethez való joga, a saját döntéseit, szándékait megvalósíthatja az életterében, az élő természet egyensúlyának minimális megbontásával, annak beleegyezésével, ill. hozzájárulásával.

A természet diktálta, alap törvényszerűségeknek előnyben kell részesülniük az extra emberi érdekekkel szemben. Csak a természet alapvető működésével összhangban és a természet segítségével van értelme bármilyen emberi környezetet alakító tevékenységnek.

A természettel kapcsolatban az ember szerepe az, hogy megfigyelő, védelmező és teremtő legyen. A lehető legkevesebb mértékben avatkozzunk be a természetes folyamatokba – miután helyreállítottuk az ember alkotta környezeti károkat. A föld, élelem, víz és levegő egyaránt a földi élet lételeme.